SEL KORUMA SİSTEMLERİ

sel bariyeri
sel bariyeri video

Doğru ekipman kullanımıyla sel ve su baskınlarını önlemek oldukça kolaydır. Geçmişte bu amaçla kullanılan kum torbaları etkin olmamakla birlikte kullanımı da oldukça zordur.

NOAQ’ın özel tasarımı olan modern mobil sel bariyerlerinin kullanımıyla sel baskınlarını hızlı bir şekilde önlemek mümkün hale geldi. Tekrar kullanım imkanına da sahip sel bariyerlerimiz kullanıcılara oldukça ekonomik ve uzun ömürlü bir çözüm sunar.

Başlıca sel koruma ürünlerimiz Boxwall ve Tubewall olup, her ikisi de sel suyu ve akıntının ağırlığı karşısında otomatik olarak sabit durabilen şekilde dizayn edilmiştir. Bu özel dizayn sayesinde bariyerler oldukça hafif olarak üretilebilmektedir. Bariyerlerin ağırlıkları kum torbalarının %1’i kadar olup bunun yanında %100 efektif çalışmaktadır. 50 cm yüksekliğindeki bir sel bariyerinin metre başına ağırlığı 5,5 kg’dan fazla değildir.

Bariyerler oldukça hafif ve taşınabilir olup, kurulumu herkes tarafından kolayca yapılabilir. İşyerlerini, okulları, evleri ve yaşam alanlarını, alışveriş merkezi otoparklarını, otoyol ve tünel girişlerini, metro girişlerini, hastane acil servis girişleri gibi birçok alanı bu bariyerlerle korumak mümkündür.

Kullanımı ve kurulumu kolay sel bariyerleri sayesinde yalnız kamu görevlileri değil toplumun birçok bireyi sel ve akıntıyla mücadeleye katkıda bulunarak yaşam alanlarının korunmasını sağlayabilir.

Ürünlerimiz İsveç ve Uluslararası patentlere sahip olup, İsveç Kurtarma Servisi Ajansı ve farklı ülkelerdeki kullanıcıların deneyimleri göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Şu anda NOAQ sel bariyerleri 10’dan fazla ülkede kullanılmaktadır ve her geçen gün bu sayı artmaktadır.

YENA DEMİR ÇELİK ve TİCARET LTD.

 

Palladium Tower
Küçükbakkalköy Mahallesi Halk Caddesi Kardelen Sokak No:2/1, Floor 10,  Ataşehir  

İstanbul, 34746  TURKEY

T: +90 216 687 0654

F: +90 216 687 0303

e-posta: yena@yenacelik.com